Saturday , June 10 2023

Elon Musk to myslí vážně[ad_1]

Udělat Mars obyvatelný bombardováním jadernými zbraněmi ze jevit jako zvláštní myšlenka. Spoluzakladatel automobilky Tesla se ale nápadu, zdá se, ani po letech nechce vzdát.

Elon Musk opět způsobil pozdvižení, když na svém Twitteru zveřejnil zprávu „Nuke Mars!”, Co by se dalo přeložit jako Hoďme atomovku na Mars!General Chat Chat Lounge Hned poté následoval tweet „T-shirt soon“, tedy Trička již brzyGeneral Chat Chat Lounge Kromě toho, a ch Mus Musk dostat na trh bláznivá trička, to svým nápadem myslí podle všeho vážně.

Musk už o nápadu na terraformaci Marsu mluví několik let. Myšlenka další obyvatelné planety pro lidstvo je nepochybně lákavá, ale naráží na možnosti současných technologií. Miliardář věří, a bombardování Marsu jadernými zbraněmi by mohlo způsobit roztátí ledu v polárních oblastech a uvolnit velké množství oxidu uhličitého. Oxid uhličitý je významným skleníkovým plynem a měl by postupně zvýšit teplotu planety ve stylu klimatických změn na Zemi.

Terraformace Marsu je označení pro postupnou přeměnu prostředí na planet, aby na ní mohl žít a přežít zlověk bez ochranných pomůcek. Znamená to mj. vytvoření dýchatelné atmosféry a ohřátí planety. Současné technologie však proces terraformace vřízené podobě neumožňují.

Obrázek: Odpalme atomovky na Marsu: Elon Musk chce zvýšit teplotu planet a udělat ji obyvatelnou

Musk svůj nápad poprvé zveřejnil v několika rozhovorech v roce 2015. V roce 2017 pak v časopisu New Space zveřejnil článek, jehož hlavní myšlenkou bylo vybudování kolonieu pro milion osob. Nicméně NASA v roce 2018 zveřejnila výzkum, kde se terraformaci planety tímto způsobem staví skepticky

Možná stojí za tweetem právě snaha získat více lidí na stranu netradiční myšlenky. „Nuke Mars!” Je zvučné heslo a jelikož za ním stojí Musk, d o se očekávat, he heslo bez odezvy nezůstane.

Obrázek: Odpalme atomovky na Marsu: Elon Musk chce zvýšit teplotu planet a udělat ji obyvatelnou

SpaceX pokračuje na vývoji raket schopných dostat člověka na Mars a v této snaze intenzivně pokračuje s americkou NASA. Je tak spíše otázkou času, ne marsu stane první člověk. A kdo ví, třeba nebude zdaleka poslední.

[ad_2]
Source link