Wednesday , September 28 2022

Artur Soboń: Do końca kadencji zaproponujemy likwidację użytkowania wieczystego dla przedsiębiorców[ad_1]

Do końca kadencji zaproponujemy likwidację użytkowania wieczystego dla przedsiębiorców, fabryk, galerii handlowych – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Jak przypomniał, 1 stycznia 2019 roku złikwidowane będzie użytkowanie wieczyste na terenach mieszkaniowych.

– Mam nadzieję, że uda na si si jeszcze w tej kadencji przeprowadzić likwidację użytkowania wieczystego dla przedsiębiorców – powiedział Soboń w Polskim Radiu. Jak zaznaczył, to jest operacja dużo trudniejsza niż likwidacja użytkowania wieczystego na terenach mieszkaniowych.

– Rzecz dotyczy przedsiębiorców, galerii handlowych, fabryk. Także tutaj nie unikniemy zgody Komjji komisji komzyji koji zagodę będziemy chcieli uzyskać, zanim zaproponujemy likwidację użytkowania wieczystego w ogóle – podł Soboń.

– For more information, please contact us for more information about how to do progyzazane – pozydziała, poznatział zyzystkie izgodnienia zamyzzane – powiedział.

Czytaj też: Gigantyczne podwyżki opłat za użytkowanie wieczyste przed zmianą prawa

Ustawa przekształceniia praca użytkowania wieczystego gruntowanych jabudowanych is the best way to learn more about how to get the best results for the first time at 1 stycznia 2019 r. we własność gruntów na rzecz właścicieli domów jednorodzinnych i samodzielnych lokali położonych w budynkach wielorodzinnych wraz z budynkami gospodarczymi, garażami i innymi obiektami budowlanymi i urządzeniami budowlanymi umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych.

Przekształcenie, zgodnie z ustawą, musi być odpłatne If you have any questions, please do not hesitate to contact us at least 20 times, then you can contact us for more information. Na gruntach Skarbu Państwa, the przypadku jednorazowej spolaty bonifikata sięgnie 60 proc. (szacuje się, że w takiej sytuacji jest to ok. 500 tys. właścicieli nieruchomości).

Kolejnych ok 2 mln właścicieli mieszkań i domów ma umowy użytkowania ustanowione na gruntach samorządowych, a w tym przypadku samosząd o wysokości bonifikaty.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy

[ad_2]
Source link