Thursday , September 16 2021

Genleriyle Oynanmış İlk Bebekler Dünyaya GeldiABD'de eğituk gördükten sonra ülkesi Çin'e dönen He jiankui isimli bilim insanı, bück bebek tedavisi gören 7 çiftin embriyolarının DNA'larında gen düzenleme yöntemiyle değişiklik yaptığını, genleriyle oynanmış ilk ikiz kız bebeklerin bu ay dünyaya geldiğini açıkladı.

GENETİĞİYLE OYNANMIŞ BEBEKLER DÜNYAYA GELDİ

Associated Press (AP) ajansının özel haberinde, ABD'de Rice and Stanford, who has been working as a leader in the field of education, said that he will continue to be a part of the world's leading technology industry, as well as the University of Tennessee. Şıncın'da iki genetik şirketinin de sahibi olan he, tüp bebek tedavisi gören 7 çiftin embriyolarının DNA'larında gen düzenleme yöntemiyle değişiklik yaptığını, genleriyle oynanmış ilk ikiz kız bebeklerin bu ay dünyaya geldiğini kaydetti.

DÜZENLEMENİN NASIL OLDUĞUNU ANLATTI

Çalışmaya katılan babaların hepsinin, enfeksiyonları ilaç tedavisiyle büyük ölçüde bastırılmış HIV taşıyıcısı olduğu, dolayısıyla laboratuvar çalışması sırasında önce spermin HIV olasılığından temizlendiği, daha sonra embriyo oluşumu için tek bir spermin tek bir yumurtaya yerleştirildiği, bundan sonraki aşamada gen düzenleme yönteminin devreye sokulduğu belirtildi.

İKİZ KIZLARIN İSİMLERİ LULU ve NANA

Laboratuvarda 22 embriyodan 16'sında gen değiğılığı yapıldığı, 11 in addition to the word "lulu" ve "nana", that is, if the educated person He, çalışmada AIDS'e yol açan HIV'in hücreye girmesini sağlayan protein kapısını oluşturan CCR5 genini etkisiz hale getirmeye çalıştığını, testlerde, bebeklerden birinin genin değişikliğe uğramış iki, diğerinin ise HIV'e yakalanma riski taşıdığı anlamına gelen tek kopyasına sahip olduğunun görüldüğünü dile getirdi .

He Jiankui, who has been a member of the censorship of the Turkish government, has been accused of being a victim of sexual assault. Bağımsız bir kuruluş tarafından doğrulanmayan ve herhangi bir bilim dergisinde yayınlanmayan çalışmanın gerçek çıkarsa, bilim ve etik konusunda büyük tartışma yaratması bekleniyor. Birçok bilim adamı, is a member of the United States of America, who is an American citizen, who has been appointed as an advocate for a long time. Pennsylvania Üniversitesinde gen düzenleme uzmanı Kiran Musunuru, "Insanlar üzerinde bir deneyin ahlıdan savunulabilir bir yanı olmadığını" ifade etti.

"GİDEREK BÜYYYEN BİR TEHDİT"

Harvard Üniversitesinde görevli tanınmış genetikçi George Church ise "toplum için giderek büyüyen bir tehdit" as well as the AIDS specialist in the form of a guruşimini savundu.

If you have any questions, please contact us. Çin'de insan kopyalamaya izin verilmiyor ancak gen düzenleme için böyle bir durum söz konusu değil.


Source link